ثروت چیست و کجاست؟!

چند روز قبل یکی از همسایگان قدیمی را بعداز مدتها دیدم.شروع به صحبت کردیم اوائل حال و هوای خوبی داشتم از اینکه دوستم را بعداز مدتها میبینم. اما متاسفانه این دوست من منفی باف بود‌، کلی انرژی منفی گرفتم…حتما با اینطور افرادی برخورد داشته اید یا….

خیلی از وضعیت خودش گله و شکایت داشت. از آنجا که او یک کسبه بازاری بود، وقتی از او در مورد وضعیت بازار می پرسیدید:  بازار چطوره!؟ میگفت: افتضاحه! یا هوا چطوره؟! می گفت: افتضاح سرده! می پرسیدی: اوضاع خودت چطوره؟! می گفت: هی خدا را شکر!!

 این سوالها باعث شد به این موضوع زیاد فکر کنم که بعضی از ما انسانها چه ناخودآگاه خفنی داریم! یعنی واقعاً به خودت رحم نمیکنی!؟

من شکرگزار خوبی هستم و به این فکر میکردم: چرا این قدر برای انجام شکرگزاری تعلل می کنیم؟!

 ای خدا رو شکر! همین

روز بعد وقتی که میخواستم به دفتر موسسه بروم، خیلی هم عجله داشتم و این عجله بیشتر بخاطر این بود که مقداری از زمان خودم را با زهرا دخترم  سپری کردم که میخواست با او هم بازی شوم. از طرفی هم کلاس آنلاین و کارگاه داشتم که حتما باید میرسیدم، چون تعهد داشتم با عجله رفتم و دقیقا سر تایم رسیدم.

چیزی که خیلی مرا به تفکر وادار می کرد وجود تعداد زیادی جوان بود که برای کسب و کار خودشان ارزش قائل بودند و دقیقاً سر وقت در محل کسب و کارشان حاضر میشدند.

با خودم فکر کردم کسانی که اینگونه به کسب و کارشان اهمیت میدهند عموماً کسانی هستند که برای شکرگزاری از نعمت ها این جمله را به زبان نمی آورند:  « هی!!!! خداروشکر»، بلکه هم برای کار خودشان ارزش قائل هستند و هم اینکه با طرز فکر و نقشه ذهنی خوبی حرکت میکنند تا به مقصد و هدفشان برسند و هم  اینکه شکرگزار خدا هستند که مسیر را به آنها نشان می دهد.

تقریبا مایندست من اینطوره…

تو چه مایندست، سیستم یا  نقشه ذهنی و طرز فکری داری؟!

 طرز فکر رشد یا ایستا؟!

طرز فکری که تورا همان جایی نگه می دارد که چند سال قبل بودی یا اینکه نقشه ذهنی که روز به روز تو را به مسیر اصلی و رسالت فردی ات می رساند. به قول معروف: « دیر یا زود داره اما….»

پس برای اینکه اینگونه طرز فکری داشته باشی، اول از همه باید شکرگزار خداوندی باشی که این همه نعمت  عطا کرده است.

در خیابان قدم میزدم و با خودم گفتم که خدایا چقدر به من نعمت دادی. در همین حین جوانی را دیدم  که تعداد ۲۰۰ عدد یا بیشتر کفش برای فروش روی زمین و درون ماشین گذاشته بود. توجهم به او جلب شد. با خودم گفتم که خدایا چقدر ثروت به ما دادی. فوری این کفش ها رو ضربدر قیمت کردم و در دلم به این جوان آفرین گفتم.

علیرغم اینکه ممکنست با خودتان بگوئید که اینها را قرض گرفته یا با وام خریده اما اینها دارایی اوست. جلوتر که رفتم یک طلاساز را دیدم و کلی جواهرات که در ویترین او بود. با خودم گفتم چقدر ثروت در دست ما  هست که می توانیم با آن درآمد در زندگی رفاه داشته باشیم. خیلی خدارا شکر کردم…

با خودم گفتم: درست است که این ثروت دست من نیست ولی خوب در محلی که من زندگی می کنم هست و من هم می توانم داشته باشم .

من به این درک رسیدم که در مورد باورهای قدرتمند کننده و باورهای محدودکننده تحقیق داشته باشم.

شروع کردم به مطالعه احوال افراد موفق و کسب تجربه از زندگی این افراد. آن شب حال من خیلی خوب شد. کلا تذکره و زندگینامه این افراد نوید بخش  است.

اوائل می گفتم کسانی که می گویند زندگی افراد موفق را مطالعه کنید انسانهای بیشمار متوهمی هستند که فقط می خواهند با کسب درآمد از افکار دیگران برای خود بازاری را راه بیندازند. ولی واقعا از زمانی که فیلترهای ذهنی من برای جلوگیری از ورودی های منفی تنظیم شدند حال واحوال روحی و ذهنی بسیار خوبی را تجربه می کنم. کاش تنها یک هفته این تمرین بسیار قدرتمند را امتحان کنید.

تجربه های ذهنی من در حال تکرار کلمه موفقیت و شادی درونی است.

با خودم گفتم من اگر ۲۰۰ سال قبل به دنیا آمده بودم چقدر از این امکانات محروم بودم. واقعا به این مساله مقداری فکر کنید و حتما به اگر های زیر👇 مقداری بیندیشید.

اگر…

تلفن نبود.

اینترنت نبود.

تاکسی آنلاین نداشتیم.

هواپیما نداشتیم.

 قطار نبود.

پزشک با این همه تخصص نبود و موارد بسیاری که خودتان می توانید به این لیست اضافه کنید.

زندگی ما چگونه بود.

چقدر میتوانیم ثروتمند باشیم. ثروت چیست و کجاست؟؟!!

 ثروتمند کسی است که چشمان ثروتمندی داشته باشد.

ثروتمند کسی است که زبان ثروتمندی داشته باشد.

ثروتمند کسی است که رفتار ثروتمندی داشته باشد.

ثروتمند کسی است که اطرافیانی داشته باشد که دائم از ثروت صحبت می کنند و از قدرت ثروت می گویند.

ثروتمند کسی است که دائم زندگی ثروتمندان را مطالعه می کند.

همه اینها تنها ثروت مادی نیست تو میتوانی پولدار باشی اما ثروتمند نباشی.

ثروت یعنی ….

آنقدر خودآگاه باشی که آرامش درونت دیگران را جذب کند.

ثروت یعنی همیشه خود را در پیشگاه حق بدانی .

ثروت یعنی رفتاری که دوست داری دیگران با تو داشته باشند با آنان داشته باشی.

ثروت یعنی تو

ثروت یعنی من

امیدوارم همواره شاد و پرانگیزه در اوج بدرخشید.

سیدمحمداحمدی

دیدگاهتان را بنویسید